Backlink İnşasında Doğallık
Backlink İnşasında Doğallık

SEO’nun yapıtaşlarından biri de backlink’tir. Birçok kaynak da backlink inşası ile ilgili makaleler yer almaktadır. Ancak bunların hiçbirisi de bizim istediğimiz oranda net değildir. Zaten şunu kesinlikle unutmamalısınız, Google da ilk sırada yer almanın sırrını birileri çözdü ise, bunu aleni olarak kimse ile paylaşmaz. Bu nedenle kimseye bu konuda güvenmemelisiniz.

 

 
Tüm kaynakları inceleyin ve bu doğrultuda kendinize bir yön belirleyin. Edindiğiniz bilgileri bir araya getirerek, bunları test edebileceğiniz bir altyapı oluşturun. Her bilgiyi dönem dönem deneyin ve en hızlı ve başarılı sonuçlara göre de asıl siteniz üzerinde o çalışmayı yürütün. 

 


Backlinklerinizi sabırla inşa etmeli ve bunu mümkün olduğu kadar doğal yollarla yapmalısınız. Örneğin, başka sitelerde gönüllü yazarlık yapın. Ama bu seçtiğiniz sitelerin domain itibarı yüksek olsun. Yoksa boşa kürek çekmiş olursunuz. Profil linkinizin yanında bir takım makaleler paylaşın. İllaki uzun uzadıya yazmanız gerekmiyor. Sadece yazmaktan sıkılmayacağınız konularda paylaşım yapsanız da olur. Belirli bir süre geçtikten sonra da, kendi konunuz ile ilgili yazılar yazarak linklerinizi paylaşabilirsiniz. 

 


Yayınladığınız içerik ziyaretçi tarafından beğenilir ise, bir süre sonra kişiler profil bağlantılarınız üzerinden sosyal ağ hesaplarınıza ya da web sitenize gelmeye başlayacaklardır. Bu da sizin emeklerinizin karşılığını almaya başladığınızı gösterir. 

 


Bu çalışmanın dışında farklı teknikleri de takibe alın. Özellikle rakiplerinizin sitelerini inceleyin. Yalnız şunu unutmayın ki, her backlink inşa etme tekniği herkes de aynı sonucu vermeyebiliriz. Bunu ancak denedikçe görebilirsiniz. 

 


Sonuç olarak, uyguladığınız her yöntemin sonucunu yakından takip edin. Kontrolünüz dışında gelen kötü backlinkleri de reddedin. Unutmayın, çalışmalarınızın sonuçlarını ancak izleyerek görebilirsiniz. 

Copyright 2015 / 2019, Tüm hakları saklıdır.
tr en