Global Dizayn İle Seo Çalışmaları
Global Dizayn İle Seo Çalışmaları

İnternet dünyası her geçen gün büyüyen, daha da fazla çeşitlilik arz eden bir bilgi topluluğu halini alıyor. Emin olabilirsiniz ki her saniye yeni metinler, görseller kısacası internet alemine birçok içerik sağlanıyor.

 

Ve bunca bilginin ortasında hem kullanıcıların hem de içerik sağlayıcıların, aynı zamanda da internetin en büyük düzenleyicilerinden birisi olan Google'ın işi giderek zorlaşıyor.

 

Ne kullanıcılar doğru bilgiye kolayca erişebiliyor, ne de içerik sağlayıcıların tamamı aynı özenle çalışıyor. Böyle ortamlarda neredeyse internetin babası diyebileceğimiz Google'a çok büyük bir iş düşüyor. Google ya da onun kadar güçlü olmasalar da diğer arama motorları hem kullanıcıları aradıkları en doğru bilgiye en kısa yoldan ulaştırmak, hem de içerik sağlayıcıların ve ürettikleri içeriklerin denetimini yapmak durumunda...

 

Google'ın internet dünyamızdaki misyonu hepimizin sandığından çok daha fazla! Bunu anlamak için Google gibi arama motorlarının olmadığı bir interneti düşünün! Hatta düşünmekten öte geçin, bir gününüzü bir haftanızı Google'ın arama motoru özelliğini kullanmadan geçirmeyi deneyin. Eminiz ki denemek bile istemeyeceksiniz. Eğer denerseniz de arama motorları olmadan interneti ne kadar kısıtlı kullanmak zorunda kalacağımızın farkına varacaksınız. Her gideceğimiz adresin adını bilmek zorunda kalacağız, görsel konusunda çok büyük sıkıntı çekerdik. Aslında Google olmasaydı internetin kullanım şeklimiz gereği sistem kendiliğinden bir arama motoru yaratacaktır. Yani bugün Google olabilir yarın daha büyük bir şirket olabilir. İnternet var oldukça, internetin bir işleyiş mekanizması, düzenleyicisi gibi bir arama motoru mutlaka olacaktır.

 

Peki ya biz, son tüketici olan bireysel kullanıcılar için Google'ın önemini çok iyi anlayabiliyoruz. Çünkü herkes en nihayetinde bir internet kullanıcısıdır. Ama herkes internet için içerik sağlayıcısı değildir. Kaç internet kullanıcısını internet sitesi, blogu vardır? Kabul ediyoruz ki sosyal medyanın varlığı ve arama motorları üzerindeki ağırlığı giderek artıyor. İnternet dünyasında artık her kullanıcının aynı zamanda bir üretici olması hedefleniyor.  Facebook, Twitter, Mashable, Onedio, BuzzFeed gibi siteler sayesinde artık herkes bir içerik üreticisi sayılabilir.Ama biz internet dünyasına sürekli içerik sağlayarak bilgi aktarımı yapan kaynaklardan bahsediyoruz. Yani internet siteleri…  Yazımızın en başından beri bahsettiğimiz gibi internet dünyamızın sorunsuz ve daha verimli bir şekilde işleyebilmesi için çok önemli bir yeri olan Google’a tüm internet sitelerinin yardımcı olması gerekiyor.
 


İşte Google’da bu konuda bir takım düzenlemeler yapıyor, kurallar getiriyor. Böylece faydalı bilgiler içeren siteler ile gereksiz, yanlış bilgilerle doğru olanları, güncel içerikler barındıranlar ile eski içerikler bulunanları ayırıyor. Hatta bazen eski ve yanlış içerikler olanları hiç karşımıza bile çıkarmıyor. İşte bu işe arama motoru optimizasyonu, yani SEO (Search Engine Optimization) deniyor.Siz yapacağınız internet sitesinde Google’ın sizi en kolayca ve doğru şekilde anlayabileceği biçimde çalışmanız gerekiyor. Bu işlemlerin tamamı SEO çalışması oluyor. SEO çalışması sitelerinizde bulunan içeriklerin yazılımsal gerekliliklere uyması, link yapısı, başlık seçimleri, metinlerin uzunlukları gibi kriterleri olabildiğince sağlamalı.  SEO dünyası çok detaylı ve kesinlikle internet siteniz ne olursa olsun  profesyonelce yürütülmesi gereken bir süreç. Yani internet kullanıcıları tarafından yapılan aramalarda sitenizin üst sıralarda çıkması bu sektörde en büyük gelir kapınız olacaktır.Gaziantep ve yöresindeyseniz de en profesyonel SEO kadrosunu sadece Global Dizayn’da bulabilirsiniz. Tüm Türkiye’ye hizmet veren Global Dizayn ile internet siteleriniz Google dostu olacak ve aramalarda siteleriniz en üst sıralarda çıkacaktır. Global Dizayn’ın tecrübeli, uzman ekipleri ile SEO çalışması yapılmış olan sitelerinizi hem Google hem de ziyaretçileriniz daha çok sevecek. Biz size yardımcı olmaya hazırız.

Copyright 2015 / 2019, Tüm hakları saklıdır.
tr en