Global Dizayn İle Sosyal Medyada Siz de Güçlü Olun!
Global Dizayn İle Sosyal Medyada Siz de Güçlü Olun!

2000’li yıllardan itibaren hayatımıza girmeye başlayan sosyal medya kavramı yaşam şeklimizi kökünden değiştirdi desek hata etmiş olmayız. Bireylerin davranış şekillerinden, hayat tarzımıza, aile ilişkilerimizden, iş yapış şekillerimize kadar çok büyük değişiklikler yaşanıyor.

 

Sosyal medyanın varlığının olumlu yönleri, olumsuz yönleri yıllardır tartışılıyor ve daha çok uzun süreler tartışılacaktır. Ama teknoloji ve bilim ışığında değişen dünyaya ayak uydurmak gerekiyor. Biliyorsunuz değişimin karşısında durulamaz. Bunun örnekleri dünya tarihinde birçok kez yaşanmıştır.

 

Sosyal medya kavramı da 2000’li yılların gelmesiyle birlikte dünyayı değiştiren kavramların başında geliyor. Mantıklı hareket eden her bireyin değişimlerden kendisine fayda sağlayabildiği dünyamızda sosyal medya, doğru ve etkin kullanan herkese çok büyük faydalar sağlayacaktır.

 

İnternetin gelişmesi, daha mobil hale gelmesi ve cebimize kadar girmesi ile sosyal medyanın büyümesi ve güçlenmesi de kaçınılmaz oldu. Artık insanlar birbirleri ile çok daha fazla iletişim halindeler. Ve ilk olarak insanların arasında bir iletişim olarak çıkış yapan sosyal medya siteleri artık insanlar ile devletler, firmalar, kurum ve kuruluşlar arasında iletişimi de sağlıyor.

Bu derece etkin hale gelmiş bir sosyal medya gerçeği karşımızda duruyorken onunla barışık olmak sadece kişilere fayda sağlayacaktır. Hepimiz şahit olmuşuzdur; yıllar önce sosyal medya hesabı olmayan, karşı çıkan insanlar bile bugün artık çok etkili bir şekilde bu dünyaya dalmış durumdalar.

 

Gündelik hayatımızın büyük bir parçası haline gelen sosyal medya, aynı oranda firmalar için de çok büyük bir önem arz ediyor. Sosyal medyayı etkin kullanan insanlar olduğu gibi sosyal medyayı etkin kullanan şirketler rakiplerine oranla artık bir adım daha önde.

 

İnternetin gelişmesi, insanların hayatlarındaki birçok faaliyetin internete taşınması ile ticari hayatta da rekabetin büyük önemli kısmı da internete taşındı. Artık firmalar mağazalarının etkileyici ve güzel olması ile ilgilendiği gibi internet sitelerinin de farklı olması için aynı emeği harcamak zorundalar.

 

Ve artık şirketler internet sitelerinin de ötesinde sosyal medya hesaplarına yatırım yapmak durumundalar. 2000’li yıllar ile birlikte bir internet sitesi kurmak zorunda olan şirketler artık bir Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya hesaplarını açmak ve yönetme ihtiyacı içindeler.

 

Milyarlarca insanın internet kullanıcısı olduğu günümüzde fiziki koşullarda devam ettirdiği faaliyetlerinin aynısını internete taşımayan şirketlerin rakipleri ile rekabet etmesi imkansız. Sosyal medya yönetimine önem vermeyen, profesyonelce yaklaşmayan, bu hesapların yönetimini uzman ellere bırakmayan şirketlerin büyümesi ve gelecekte de var olmaları mümkün değil.

 

Pazarlama, reklam, tanıtım, satış halkla ilişkiler gibi şirketlerin en temel faaliyetlerinin tamamının internet ve sosyal medya üzerinden de yürütülmesi gerekiyor. Hem de işin uzmanları tarafından!

 

Yani bir şirketin sosyal medyada var olması demek, firma adına açılmış bir Facebook, Twitter, Instagram hesabının olması değildir. Bu hesapların internet üzerinde doğru insanlarla iletişim kurması, firma veya ürünler adına müşterilere doğru mesajlar vermesi, satışları artıracak etkiler yaratması gerekir. Unutmayın ki artık reklam ve tanıtım kampanyalarının önemli bir kısmı sosyal medya hesapları aracılığı ile yönetiliyor.

 

Gaziantep ve bölgesinde bir şirketiniz varsa sosyal medya yönetimi konusunda Global Dizayn’a danışmanız yeterlidir. Facebook, Twitter, Instagram başta olmak üzere tüm sosyal medya mecralarında şirketinizi ve ürünlerinizi başarıyla temsil etmek için Global Dizayn’ın tecrübeli, sosyal medya uzmanlarından profesyonel yardım alabilirsiniz. Global Dizayn, Gaziantep’te sosyal medya yönetimi konusunda öncü şirketlerin başında gelmektedir. Global Dizayn’dan alacağınız destek ile sosyal medya sitelerinin tamamında çok etkin olacak marka imajınız, bilinirliliğinize katkı yaparak, satışlarınızı artırabileceksiniz.

Copyright 2015 / 2019, Tüm hakları saklıdır.
tr en