Google Yeniden Değerlendirme Ne Zaman Yapılmalıdır?
Google Yeniden Değerlendirme Ne Zaman Yapılmalıdır?

Mevcut olan web sitenizdeki içeriklerin bir kısmını, kopyala yapıştır şeklinde eklemiştiniz. Fakat zaman içinde bunun yanlış olduğunu anladınız ve belirlediğiniz konularda seo uyumlu özgün içerikler ekleyip, eski makalelerinizi de sitenizden kaldırdınız. 

 

Daha önceden içerik eklediğiniz zaman çok çabuk index alıyordunuz. Fakat eski içerikleri kaldırıp, yeni özgün yazılar eklemeye başladıktan sonra indexlenme hızınızda gözle görünür bir düşüş gözlemlediniz. Google Search Console üzerinden site haritasını da eklediğiniz halde değişiklik olmadı. Peki, yeni yaptığınız eklemeler ve değişikler sonrasında sitenin yeniden değerlendirilmesi talep edilebilir mi?

 

Sitenize eklemiş olduğunuz kopya içerikten veya yapılan seo çalışmalarından dolayı Google algoritmalarına takılıp ceza almış olabilir. Eğer bu tür bir ceza almış iseniz, Google Search Console üzerinden bir uyarı mesajı alırsınız. Bu mesajda yer alan bilgiler ışığında gerekli düzeltmeleri de yaparak siteniz için yeniden değerlendirme isteğinde bulunabilirsiniz. 


 
Eğer siteniz için bu şekilde bir uyarı almamışsanız, o zaman öncelikle kaldırmış olduğunuz eski yazılara ait linkler için 404 hata sayfasının dönmesini engellemelisiniz. Bunu da eski sayfalarınızı, yeni açılan sayfalara 301 yönlendirmesi yaparak çözümleyebilirsiniz. 

 

Sitenize gelen bot ziyaretine bağlı olarak yazılarınız en kısa zamanda güncellenecek ve eskiye nazaran daha hızlı indexlenecektir. Belirli bir süre beklediğiniz halde, hâlâ yazılarınız indexlenmedi ise o zaman Google gibi getir özelliğinden faydalanarak, yazılarınızın daha hızlı indexlenmesini sağlayabilirsiniz. 

 

Sitenize yapılan içerik girişine bağlı olarak zaman içinde Google botlarının ziyareti sıklaşacak ve yazılarınız daha kısa sürede indexlenmeye başlayacaktır.

Copyright 2015 / 2019, Tüm hakları saklıdır.
tr en