İçerik ile ilgili optimizasyon önerileri
İçerik ile ilgili optimizasyon önerileri

İçerik oluşturma aşamasında, hedeflenen anahtar kelime kullanımına özenle dikkat edilmesi gerekir.

 


Hedeflenen anahtar kelimenin kullanımı

 


Belirlenen anahtar kelimenin, içeriğin ilk paragrafta yer alması gerekir. Eğer seo eklentisi kullanmıyor iseniz, yazınızın ilk paragrafı distribution alanı olarak atanır. Bu kısım da Google aramaları sırasında ziyaretçinin karşısına çıkar. Bu nedenle de ilk paragrafta mümkün olduğu kadar anahtar kelimeyi de kullanarak özet bilgi geçmeniz faydalı olacaktır.

 

 
İçeriklerinizin uzun ve bilgilendirici olmasına dikkat edin. 

 


Arama sonuçlarında yer almak için uzun ve gereksiz cümlelerden oluşan içeriklere yer vermeyin. Tam aksine bilgilendirici ve bir düzen içinde ilerleyen, ziyaretçinin kafasındaki sorulara cevap veren faydalı bilgilere yer verin. Unutmayın, içeriklerinizi Google için oluşturmuyorsunuz. 

 


Anahtar kelime yoğunluğuna dikkat edin.

 


Bu konuda herkes farklı görüşlere de sahip olsa, içeriklerinizde her 100 kelime için 1 anahtar kelime olacak şekilde kullanmak en mantıklısıdır. Aslında yapılan çalışmaların çoğunda doğallığın daha çok ödüllendirildiği de görülmüştür. Yani seo uyumlu yazı yazacağım diyerek gerekli gereksiz anahtar kelime kullanımı size ve sitenize bir fayda sağlamayacaktır. 

 


İçeriklerinizi görsel açıdan zengin gösterin. 

 


İçeriklerinizi hazırlarken en az 1 tane de olsa özgün resim eklemeyi düşünmelisiniz. Bazı ziyaretçiler yazı okumaktan çok, görsel olarak bir şeyler bulmak isterler. Bu nedenle dilerseniz, konunuz ile ilgili kısa da olsa bir videoyu paylaşabilirsiniz. Bu resim ve videolarınız içinde anahtar kelimenize bağlı olarak uygun bir etiket seçmeyi unutmayın. 

 


Yazılarınıza bağlantı verin. 

 


Sitenizde yayınlamış olduğunuz her içeriği tek bir sayfada toplamanız mümkün değildir. Ziyaretçi ilgilendiği konu ile ilgili yazıları hedef almıştır. Bu nedenle de birbiriyle ilgili olabilecek yazılar arasında bağlantı kurmalısınız. Bu şekilde yapılan iç bağlantılar, hem ziyaretçi ortalamanızı hem de sitedeki gezinme süresini arttıracaktır. 

 


Yazılarınızda dış bağlantı kullanmaya dikkat edin. 

 


Bu konuda farklı görüşler de olsa, içeriklerinizde 1 tane de olsa, otoriter bir siteye bağlantı vermekten çekinmeyin. Bu bağlantıların yeni bir sekmede açılacak şekilde yapılandırılmasına dikkat edin. Bu tür dış bağlantılar, seo açısından sitenize mutlaka bir katkı sağlayacaktır.

 


Düzenli ve güncel konularda paylaşım yapmaya dikkat edin.

 

 
Sitenizde yayınladığınız içerikler belirli bir zaman sonra güncelliğini yitirecektir. Bu nedenle bu konuları belirli periyodlarda kontrol etmeli ve güncellemelisiniz. Bu işlem hem Google hem de ziyaretçilerinizin gözünde sitenizin değerini bir kat daha arttıracaktır. Bunun dışında düzenli olarak içerik girmeye de devam etmelisiniz.

Copyright 2015 / 2019, Tüm hakları saklıdır.
tr en