Kurumsal Kimlik Çalışmalarının Gaziantep’teki Doğru Adresi: Global Dizayn
Kurumsal Kimlik Çalışmalarının Gaziantep’teki Doğru Adresi: Global Dizayn

Ürünü ister bir hizmet ister bir mal olsun bir firmanın, faaliyetlerini kazanca dönüştürmesi sürecinde yürüttüğü operasyonların bütününe pazarlama denir. Pazarlama sürecinde en önemli unsurların başında kurumsal kimlik gelir. Şirketinizin kurumsal kimliği, müşterilerinizin firmanızla ilk tanıştığı anlarda karşılarına çıkan tüm öğelerdir.

 

Kısaca ticari amaç gütsün ya da gütmesin kuruluşların veya firmaların temel yapısını ve niteliklerini taşıyan tüm değerlerin bir arada olduğu bir bütündür kurumsal kimlik. Yani şirketlerin logosundan, antetli kağıdına, web sitelerinden ofislerin tasarımına, çalışanların kıyafetine kadar daha sayılabilecek tüm unsurlar kurumsal kimliğini temsil eder.

 

Bütün bu unsurlar pazarlama, satış, halka ilişkiler ve reklam gibi kritik süreçlerde firmalar için çok büyük önem arz etmektedir. O nedenle şirketlerin kurumsal kimlik çalışmalarına profesyonelce bir yaklaşım gereklidir.

 

Türkiye’deki birçok şirketin öncelikli olarak kurumsal kimlik çalışmaları konusunda bilinçlendirilmesi gerekmektedir. Holdingler, büyük şirketlerin özenle üzerinde durdukları en bu çalışmalar aslında ticari faaliyette bulunan bütün şirketler için aynı önem seviyesine sahiptir. Yani bugün Türkiye’nin önde gelen holdinglerinin yaptığı kurumsal kimlik çalışmalarının aynısını yerel dahi olsa her şirket yapmak durumundadır. Aksi takdirde ne birbirleri ile ne de dev firmalar ile mücadele etmeleri imkansızdır.

 

Çünkü kurumsal kimlik çalışmaları müşteri kitleniz kim olursa olsun, temas ettiğiniz noktada sizin kim olduğunuz konusunda onlarda bıraktığınız ilk izlenimdir. Herkesin bir şekilde tüketici olduğu günümüz dünyasında kendinizden örnek alabilirsiniz. Çok özenmeden tasarlanmış, veya dünyaca ünlü bir markanın logosunu taklit eden bir firmanın ürünlerini almak ister miydiniz? Ya da alışveriş yaparken mağaza dizaynı çok kötü, karanlık, cansız bir dükkânda alışveriş bir kenara dursun kaç dakika dolaşırdınız?

 

Yukarıda verilen örneklerde de göründüğü üzere üretmiş olduğunuz ürün ya da hizmetin ne kadar kaliteli olduğunun bir önemi olmadığı müşteriler ile firmanızın ilk tanıştığı anların yönetilmesine kurumsal kimlik çalışmaları denir. Çünkü ürettiğiniz bir ürünü ya da hizmeti onlara sunmadan önce müşterilerinizde bir izlenim bırakırsınız. Bu olumsuz bir önyargıya veya olumlu bir izlenime de dönüşebilir. Ve üzerinde hassasiyetle durulması gereken bir durumdur.

 

Kurumsal kimlik çalışmalarında en temel konu firmaların logolarıdır. Çünkü insanların çoğunlukla firmanız ile ilk tanışmaları logonuz aracılığıyla olur. Mağazanıza gelen müşterilere ilk planda sunacağınız şey dükkânınızın dışındaki tabelada bulunan logonuzdur. Sadece mağazalar değil, ürünlerinizin ambalajında, web sitenizde, antetli kağıtlarınızda, verdiğiniz reklamlarda, dağıttınız el broşürlerinde bulunan logonuz müşterilerinize ilk sunduğunuz ürününüzdür aslında.

 

Tüm bu nedenlerden ötürü logo tasarımınızın çok profesyonel ellerden çıkması gerekir. Web sitenizden, antetli kağıda, tabelalarınıza kadar kurumsal kimlik çalışmalarında logonuzun yer aldığı tüm öğelerde renk değerlerinin aynı kullanılması, yazı tiplerinin ve font oranlarının asla değişmemesi gerekmektedir.

 

Eğer Global Dizayn ile çalışıyorsanız bu konularda en uzman ellerdesiniz demektir. Gaziantep’te kurumsal kimlik tasarımı konusunda en tecrübeli firması olan Global Dizayn, tecrübeli ve uzman kadrosu ile şirketiniz için en uygun tasarımları en hızlı bir şekilde hazırlayacaktır.

 

Gaziantep’in kurumsal kimlik çalışmalarında öncülüğünü yapan Global Dizayn ile şirketleriniz kurumsallaşma konusunda çok hızlı yol alacak. Şirketleriniz için en uygun logo tasarımından, bu logonun kurumsal kimlik çalışmalarında profesyonelce uygulanmasına kadar ürünleriniz ve marka imajınız çok daha saygın hale gelecek.

 

Gaziantep yöresindeki müşterilerin bakış açıklarını, isteklerini ve yaklaşımlarını çok analiz etmiş bir kadro ile çalışan Global Dizayn, bu tecrübelerini kurumsal kimlik çalışmalarında firmanızı ileriye taşımak için kullanmaya her zaman hazır! Tek yapmanız gereken firmanız ve ürünleriniz ya da hizmetlerinizin çok değerli olduğunun bilincinde olmak ve doğru bir kurumsal kimlik oluşturmak için Global Dizayn ile çalışmak.

Copyright 2015 / 2019, Tüm hakları saklıdır.
tr en