Makalelerde Uzun Kuyruklu Anahtar Kelime Kullanmak
Makalelerde Uzun Kuyruklu Anahtar Kelime Kullanmak

Google üzerinden yapılan aramalarda kelime bazlı aramaların yerini, kelime grupları ya da cümleler almaya başlamıştır. Durum böyle olunca da makalelerde uzun kuyruklu anahtar kelimeler daha çok tercih edilmiştir.

 

Daha önceki makale çalışmalarında kullanılan anahtar kelimeler, birçok gereksiz bağlantının oluşmasına ve bu bağlantıları ziyaret eden kişilerinde reklamlarla dolu içeriklerle karşılaşmasına neden oldu. Bunun üzerine de Google yeni algoritmasını devreye soktu ve bu tür gereksiz kelimelerle ziyaretçi çeken siteleri cezalandırdı.

 

Peki web sitemiz için seo çalışması yaparken uzun kuyruklu anahtar kelimeleri nasıl bulacağız?

 

Bu zamana kadar bildiğimiz tek gerçek, Google ‘ın doğallıktan yana olduğudur. İçerik üretirken kendinizi karşı tarafın yerine koyun ve neyi nasıl arayacağınızı belirleyin. Bu doğrultuda da anahtar kelime gruplarınızı çeşitlendirin. Eğer hazırladığınız kelime grupları, sizi tam anlamıyla doğru cevapları almanızı sağlıyor ise o doğrultuda içeriğinizi hazırlamaya başlayın.

 

Tüm ana başlık ve alt başlıklarla makalenizi hazırladıktan sonra tekrar yazınızı kontrol edin. Başlıklar arasındaki bütünlüğün devam edip etmediğini, anlam karmaşasının olup olmadığını ve yazının sonunda da konuyu gerektiği gibi bağlayıp bağlamadığınızı kontrol edin. Eğer hazırladığınız makale son hali ile içinize sinmiş ise yayına alabilirsiniz. Eğer makalenizi görseller ile destekleyebiliyor iseniz, doğru alt başlıkla doğru resimleri eklemeniz görsel açıdan da ziyaretçinizi memnun edecektir. 

Copyright 2015 / 2019, Tüm hakları saklıdır.
tr en