Seo Uyumlu İçerik Üretmek
Seo Uyumlu İçerik Üretmek

Belirli kurallar çerçevesinde yazılan yazıların tamamına seo uyumlu içerik diyemeyiz. Seo uyumlu olduğu belirtilen yazıları detaylı olarak incelediğinizde bir kısmında; cümleler içinde yer alan bazı kelimelerin anlamsız olduğunu, konu bütünlüğünün olmadığını, benzer cümlelerin tekrarlandığını ve yazının olması gerekenden çok daha uzun olduğunu göreceksiniz. Bu yazılar tamamıyla göz boyamak ve site doldurmak amacıyla hazırlanmış içeriklerdir.

 

Bu yazıları wordpress altyapısına sahip bir sitede yayınlamak istediğinde kullanılandığınız eklentiler arasındaYoastSeo eklentisi var ise, belirlemiş olduğunuz anahtar kelimeye göre kontrol yaptığında, bir takım seokriterlerinden rahatlıkla geçtiğini göreceksiniz. Eğer metni okumadan sadece buradaki kriterlere göre değerlendirme yaparak yazıyı yayına alırsanız yanlışa düşmüş olursunuz.

 


Yayına aldığınız yazı indexlendikten bir süre sonra ziyaretçi almaya devam edersiniz. Ama bu çok fazla uzun sürmez. Çünkü botlar anlamsız cümleleri algılayabilir. Sitenizde yer alan Google Analytics kodu sayesinde de Google, siteye gelen ziyaretçinin hangi kelime ile geldiğini ve sitede ne kadar zaman geçirdiğini, siteyi dolaşıp dolaşmadığını izleyerek bir takım fikirler ediniyor. Eğer ziyaretçi istediği bilgiye ulaşamamış ise de bunu Google anlayabiliyor.

 


Aslında seo uyumlu içerik üretebilmek için Google anlamak gerekiyor. Yukarıda anlatmış olduğumuz mantığı anlayabildi iseniz ziyaretçi odaklı temiz içerikler üretebilirsiniz. Ziyaretçiyi sitede tutmayı başaran özgün ve doğru bilgiye sahip her site Google gözünde zaten bir yere sahiptir.

Copyright 2015 / 2019, Tüm hakları saklıdır.
tr en