Seo Uyumlu Makale Uzunluğu
Seo Uyumlu Makale Uzunluğu

Seo uyumlu makalelerde ideal uzunluk nedir sorusuna farklı yanıtlar vermek mümkündür. Aslında makale yazarken seçtiğiniz anahtar kelimeye bağlı olarak, akla gelen sorulara yanıt verebiliyorsanız yazınız ideal uzunlukta demektir. Fakat bazı konular vardır ki, birçok alt başlıktan oluşur ve tüm konulara da aynı yazı altında değinmek imkansızdır. İşte bu tür durumlarda alt konu başlıkları oluşturularak ana makalede linkleme yapılabilir. Eğer bu linkleme ile ziyaretçiyi diğer sayfalara yönlendirebilmiş iseniz o zaman kişiye aradığı konu ile ilgili tam bir detay vermiş olursunuz. Bu da ziyaretçinin sitenizde uzun zaman geçirmesine ve dolayısıyla da sitede kalma oranlarının artmasını sağlar. 

 

Makale yazarlarının birçoğu belirli kalıplar dahilinde içerik üretir. Bazıları anahtar kelime odaklı yazı yazarken bazıları da haber sitelerindeki gibi yazılar yazmaktadır. Her iki yazım tekniği de farklı tarzdaki sitelerde işe yarar. Siz de ziyaretçi profilinize bağlı olarak makale tekniklerinden herhangi bir tanesini uygulayarak içeriklerinizi zenginleştirebilirsiniz.

 

Makalenizi yazarken ilk paragrafta konuyu özetleyebilir ve sonraki paragraflarda da konuyu detaylandırabilirsiniz. Belirlediğiniz konuyu, haber metni havasında anahtar kelimelere bağlı kalmadan anlatabileceğiniz gibi alt başlıklardan oluşan ve belirli bir düzeni takip eden bilgilendirici bir makale de oluşturabilirsiniz. Yazınızın içinde anahtar kelimelerin eş anlamlılarını da kullanabilirsiniz. Seo uyumlu makale yazarken illaki kuralların tamamına da bağlı kalmanız şart değildir. Unutmayın, her teknik farklı şekilde etki eder. 

Copyright 2015 / 2019, Tüm hakları saklıdır.
tr en