SEO Uyumlu Makale Yazmanın Sitenize Faydası Nedir?
SEO Uyumlu Makale Yazmanın Sitenize Faydası Nedir?

Seo uyumlu makale  yazmak için belirli kriterlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu kriterler Google gözünde bir yer edinmenizi sağlayacağı gibi, ziyaretçilerinize de doyurucu bilgi sunacağınızdan, sitede kalma ve gezinme oranının da artmasını sağlamış olursunuz. Sitenize gelen ziyaretçilerinizin sitede geçirdiği zamanı arttırmak için mümkün olduğu kadar bilgilendirici makaleler yayınlamak siteniz için faydalı olacaktır. 

 

Seo uyumlu makale nasıl yazılır?

 

Seo uyumlu makale yazarken aşağıda belirttiğimiz detaylara dikkat edilmelidir. Öncelikle yazınızın başlığını doğru belirlenmeli ve içinde mutlaka anahtar kelime yer almalıdır. Başlık uzunluğu da 66 karakter uzunluğunda olmalıdır. 

 

Yazınızın ilk paragrafında yer alan 160 karakter,description bölümünde yer alır. Bu nedenle de yazınızın ilk paragrafında anahtar kelimeye yer vererek, konu ile ilgili kısa bir özete yer verebilirsiniz. Mümkünse ilk paragraf anahtar kelime ile başlatılmalıdır.  Makalenin diğer bölümlerinde anahtar kelimelerin yer aldığı alt başlıklara da yer verilebilir. Bu başlıklar özgün resimler ve alt etiketleri ile desteklenebilir. 

 

Seo uyumlu makaleler;


•    En az 300 kelimeden oluşmalı ve cümleler arasında anlam bütünlüğü korunmalıdır.
•    İdeal anahtar kelime sayısı %3-5 arasında olmalıdır.
•    Anahtar kelimelere bir site içi, bir tane de site dışı link verilmelidir. 
•    Yazı içindeki anahtar kelimeler kalın, italik ve altı çizgili olarak öne çıkarılmalıdır.
•    Yazının son paragrafında anahtar kelimeye yer verilmelidir. 
•    Başka sitelere ait kopya içerikler kullanılmamalıdır

Copyright 2015 / 2019, Tüm hakları saklıdır.
tr en