SEO Uyumlu Resim Nasıl Olmalıdır?
SEO Uyumlu Resim Nasıl Olmalıdır?

Seo uyumlu yazı yazımı sırasında kullanılan anahtar kelime yoğunluğundan, cümlelerin birbirleri ile uyumundan ve yazının ortalama uzunluğundan bahsetmiştik. Seo uyumlu makale yazımında bir diğer önemli detay seo uyumlu resim kullanmaktır. 

 

Arama motorları üzerinden gelen ziyaretçiler, farklı şekillerde sitelerimize ulaşırlar. Yazılarımızda kullandığımız benzersiz başlık, anahtar kelime yoğunluğu, kelimelere verilen linkler ve tabi ki yazılarımızı tamamlayan seo uyumlu resimler. 

 

Seo uyumlu resim dediğimiz zaman aklımıza ilk gelen benzersiz bir resim oluşturmak olur. Fakat arama motorları aslında resmi değil, resme verilen ismi ve alt etiketleri algılayabilir. Bu nedenle de yazılarımıza eklediğimiz her resim için benzersiz bir TITLE ve ALT TAG oluşturmalıyız. 

 

Seo uyumlu resim kodlaması şu şekilde olmalıdır:

 

 

Bu kodlamanın dışında, resimlere vereceğimiz isimde önemlidir. Resimlere verilen isim de yazı ile alakalı bir konuda olması gerekir. Örneğin, cilt bakımı ile ilgili bir makale hazırladığınızı düşünün. Bu yazıya ekleyeceğiniz resimlere vereceğiniz isim de şu şekilde olmalıdır:

 

ciltbakimurunleri.jpg
ciltbakimonerileri.jpg

 

Resimlere verilen isimlerde anlamsız ve alakasız kelimelere ve karakterlere kesinlikle yer vermeyin.

Copyright 2015 / 2019, Tüm hakları saklıdır.
tr en