Tanıtım Yazısının Önemi
Tanıtım Yazısının Önemi

Tanıtım yazısı; web sitenizi, markanızı ve hizmetleri tanıtmak için hazırlanan içeriklerdir. Bu yazılarda; arama motorları üzerinden yapılan aramalarda üst sıralarda yer almanız amacıyla belirlenmiş anahtar kelimelere linkler verilerek yazılar hazırlanır ve bu yazılar hedef kitleniz ve hizmet alanınız ile ilgili paylaşım yapan sitelerde yayınlanır. 

 

Seo çalışmalarında backlink önemli bir yer tutmaktadır. Bu nedenle de tanıtım yazısı çalışmaları üzerinde daha fazla durulur. 

 

Tanıtım yazılarında dikkat edilmesi gereken hususlar

 

Siteleriniz için seo çalışması yaparken, tanıtım yazılarının doğru bir şekilde hazırlanması gerekir. Yazı içinde yer alacak anahtar kelime yoğunluğu, metin uzunluğu, hangi kelimelere link verileceği doğru bir şekilde analiz edilmelidir. Yanlış bir çalışma sitenizin olumsuz etkilenmesine neden olabilir. Bu nedenle de bu çalışmaların uzman kişiler tarafından yapılması daha doğru olacaktır. 


Tanıtım yazıları, uygun anahtar kelimelerle ve özgün bir şekilde hazırlanmış ise arama motorları tarafından erişimde o kadar kolay olacaktır. Bu şekilde gelen ziyaretçiler organik ziyaretçi olarak değerlendirilir ve sitenizin kaliteli paylaşımlar yaptığını gösterir. 

Copyright 2015 / 2019, Tüm hakları saklıdır.
tr en