Temel optimizasyon önerileri
Temel optimizasyon önerileri

Web sitenizi en üst sıralara taşımak için sizin de yapabileceğiniz bazı şeyler var. Bunları sırası ile uygularsanız, masraflarınızı biraz da olsa minimize edebilirsiniz. Şimdi sırasıyla bu konulara bakalım. 

 


Sitenizde belirli bir düzen olmalı

 


Sitenizin açılış sayfasında her şeyin belirli bir düzen içinde olmasına dikkat edin. Ziyaretçileriniz sitenizi ziyaret ettiği zaman, hangi konuya nasıl ulaşması gerektiğini kolaylıkla anlayabilmeli. Yani sitenizde kaybolmamalı.  

 


Sayfanızın en üst kısmında reklam yayınlamaktan kaçınmalısınız

 


Hepimiz sitelerimizden kazanç elde etmek isteriz. Fakat bu olayı fazla da abartmak bizlere yarar sağlamaz. Tam aksine, ziyaretçileriniz belirli bir anahtar kelimeye bağlı olarak ulaştığında öncelikle o yazıyı rahatlıkla okumak veya incelemek ister. Kişiler böyle bir beklenti içinde iken, önlerine reklamlarla kapanmış bir sayfa çıkar ise, hemen o sayfayı kapatıp yeni bir arayışa geçerler. Bu da sizin kalitenizi olumsuz etkiler. Bu nedenle reklam yerleşimlerinizi içeriği engellemeyecek şekilde yapmanız daha uygun olur.  

 


Dış bağlantılarınızda nofollow etiketi kullanmaya dikkat etmelisiniz. 

 


Her ne kadar bazı kişiler bu tip uygulamalardan şikayetçi olsa da, Google gözündeki değerinizi kaybetmemeniz için mümkün olduğunca bu etiketi kullanmanız gerekir. Çünkü sitenizden çıkan linklerin çoğu dofollow olarak görünür ise, Google ücretli bağlantı verdiğinizi düşünür ve cezalandırır. Bu tip uygulamaya da maruz kalmak istemezsiniz sanırım. Eğer bunun dengesini kuramıyorsanız, o zaman profesyonel destek almanız yerinde olur. Nofollow etiketi şu şekilde olmalıdır;

 


<a href="http://www.siteadresi.com" rel="nofollow">Seo Danışmanlık</a>

 


SEO dostu url kullanmalısınız

 


Sitenizdeki mevcut linklerin anlaşılabilir ve mantıklı bir yapıda olması gerekir. Örneğin, anahtar kelimenin yer aldığı bir linkte ,her kelime arasında ( - ) işaretinin kullanılması SEO dostu url olarak nitelendirilir. 

 


Ziyaretçilerinize kendinizi tanıtın ve size ulaşmalarını sağlayın. 

 


Sitenizde yayınladığınız içerik hangi konuda olursa olsun, ziyaretçileriniz sizi tanımak ve gerek gördüklerinde de size ulaşmak ister. O nedenle sitenizde bir hakkımızda ve iletişim sayfanızın olması sizin için faydalı olacaktır. Bunun yanında bir web sitesinde gizlilik politikası sayfası olması hem ziyaretçiler hem de arama motorları için güven yaratan bir unsurdur.

Copyright 2015 / 2019, Tüm hakları saklıdır.
tr en