Web sitenizde herşey yolunda mı ?
Web sitenizde herşey yolunda mı ?

Siteniz sizden habersiz hata kodu döndürüyor olabilir. 

 


Sitenizde yaptığınız birçok değişiklik ve güncelleme sonrasında hata kodu alma olasılığınız yüksektir. Link güncellemelerinizi yaparken 301 yönlendirmelerinin doğru yapılıp yapılmadığını ve 404 hata kodu alıp almadığınızı bir takım eklentilerle ve Google Search Console ile takip edebilirsiniz. Google sürekli güncellenen ve mevcut hataları takip edip düzelten siteleri daha çok sever. 

 


Yinelenen sayfalar sizin ceza almanıza neden olur.

 


Özellikle içerik açısından zengin olan sitelerde ve etiket sayısını abartan sitelerde bu sorunla daha sık karşılaşılır. Sitenize eklendiğiniz yazılara verdiğiniz başlıkların yanında içeriğinin de aynı olmamasına dikkat etmelisiniz. Eğer bu şekilde yayına aldığınız bir yazınız var ise, öncelikle bu yazıyı özgün hale getirmeli ve daha sonra da 404 hata kodu vermemesi içinde yeni sayfaya 301 yönlendirmesi yapmalısınız. 

 


Aynı durum etiket sayfalarınız içinde geçerlidir. Her yazı için benzersiz etiket kullanmak yerine, aynı konu üzerine hazırlanmış birçok yazınıza ortak etiket atıyor iseniz, o zaman etiketlerinizin site haritasına eklenmesini engelleyin. Yani etiket sayfalarına noindex uygulayın.  

 

Copyright 2015 / 2019, Tüm hakları saklıdır.
tr en