Web Tasarım Nedir?
Web Tasarım Nedir?

Bilgiye ulaşmanın en etkin yollarından birini oluşturan internet, aynı zamanda kurumların firmaların da tanıtımına ve erişilebilirliğine büyük katkı sağlıyor.

Kimliği en iyi yansıtması için yapılan her türlü tanıtımın global manada ulaşılabilir olmasını sağlayan online sistemler web siteleri olarak adlandırılıyor. Web sitelerinin hemen her türlü metin, video, ses, fotoğraf gibi multi medya araçlarıyla desteklenmesi ve sunulması işlemlerinin tamamına ise web tasarım diyoruz.

 

Hemen her konuda ve ihtiyaçta ortaya çıkabilen web siteleri, gerek teknolojileri ve gerekse üstün hayal gücünün bir araya getirilmesiyle bilginin erişilmesinde sınırları ortadan kaldırabiliyor. Bazen sadece bir buton sayfalarca anlatılması gerekenlerin kolayca anlaşılmasını ve hemen herkes tarafından kullanılmasını sağlayabilir. Sadece bu yönüyle bile web tasarımı, hayal gücünün sınırlarını zorlayan işlevsellikler ortaya çıkarabiliyor.

 

Kimler İçin Web Tasarım?

Web siteleri için en çok talep iş dünyasından geliyor. Web siteleri, firmaların kimliklerini global anlamda yansıtan, sadece bulundukları mekanda değil, dünya çapında milyonlarca kullanıcının potansiyel birer müşterisi olabilmesini mümkün kılıyor. Aynı zamanda etkin ve yetenekli tasarımcılarla çok daha fazla iş hacminin kapısını aralıyor.

Daha fazla tanınmak aynı zamanda daha fazla ürünün, tüketicilere daha hızlı ulaştırılmasının da önünü açıyor. Böylece yoğun rekabet hemen tüm firmalar için erişilebilir uzaklıkta ve eşit şartlarda başlıyor.

 

Web Tasarım Yaptırmanın Önemi

Kurumsal kimliğin en önemli sorunlarından birini oluşturan tanıtım ve reklam çalışmaları yoğun bir emek ve sermayenin varlığını gerektirir. Sadece televizyon reklamları için harcanan paranın büyüklüğü düşünüldüğünde, internet ve web siteleri hemen her büyüklükteki firma için ticaretin eşit şartlarda başlamasına imkan veriyor. Çok daha küçük sermayelerle çok daha fazla tanıtım yapmanın tek ve artık en etkili yolu web siteleri ve web tasarımından geçiyor.

 

Gerçek bir web tasarımı ile;

Firmanızın kapılarını dünyaya, kendinizi en iyi tanıtan tasarımlarla açabilirsiniz.

Tüm tanıtım işleri çok daha uygun bütçelerle ve kullanıcısı dünya çapında milyonları bulan internet ortamında, zaman mekan sorunlarının ortadan kaldırılmasını sağlıyor.

Tanıtımlar çok daha güncel ve erişilebilir bir bakış açısıyla yapıldığı için çok daha anlaşılır ve ulaşılabilir bir estetiğe sahiptir.

Günün belirli saatlerinde değil, haftanın yedi günü yirmi dört saat işletmelerin açık kalmasını ve her an erişilebilir olmanızı sağlar.

Değişen ve gelişen dünyanın gerisinde kalmamak için yeni bir vizyon oluşturmanıza öncülük eder.

Mevcut müşterilerinin firmalarının yaptığı tüm kampanya ve yeniliklerinden haberdar olmasını sağlar.

Elektronik ticaret çözümleriyle, sadece caddenizden geçen kişilerin değil, tüm dünyada yaşayan internet kullanıcılarının oluşturduğu, dünyanın en işlek caddesinde çok iyi bir vitrine sahip bir mağazanızın olmasını sağlayarak, çok daha fazla müşteriye çok daha fazla ürün satışı gerçekleştirilebilmenize imkan verir.

Satış ve pazarlama gerilerinin hiç olmadığı kadar artmasına yardımcı olur.

Arama sonuçlarında firmanızın sitesinin daha üst sıralara çıkmasına yardımcı olarak reklam giderlerini minimuma indirir.

Web tasarım ile çok daha prestijli bir marka olduğunuz, sitenize ilk girildiğinde anlaşılır.

Çok daha fazla bilgi ve ürünü çok daha kolay anlatmanıza yardımcı olarak gerek kurumsal kimliğinizi ve gerekse hedeflerinizi daha iyi anlatmanıza yardımcı olur.

Web tasarım ile kolay kullanılabilen ve geri dönüşü yüksek web sitelerine sahip olabilirsiniz.

Web tasarım hizmetleri, firmanızın internet sitesinin her zaman açık ve online kalmasını sağlar.

İyi hazırlanmış bir web tasarım, sitenizin teknik sorunlarla karşılaşma riskini azaltır.

Bilgileriniz daha güvenli bir şekilde korunur, hatalara karşı alınan önlemlerle firmanızın vitrini her zamankinden daha şık ve güvenlidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright 2015 / 2019, Tüm hakları saklıdır.
tr en